Burçlar

Burcunuza Göre Ne Kadar Uykuya İhtiyacınız Var?

Ne kadar iyi uyuyorsun Ve fazla uyumadığın günleri ne kadar iyi idare ediyorsun? 

Herkesin gecede yedi ila sekiz saat kaliteli bir uykuya ihtiyacı vardır. Altı saatten az veya dokuz saatten fazla uyumak asla iyi bir fikir değildir. Her gün çok fazla uyumak, uyku yoksunluğu kadar kötü olabilir. Ve çok az uykuyla çalışabileceğinizi hissetseniz bile bu sizi zor durumda bırakabilir. Şimdi sizin ihtiyacınız olan uykunun ne kadar olduğunu öğrenelim.

Koç – Beş Saat veya Daha Az Uyku

Koç , son derece enerjik ve tutkuludur. Yeni girişimlere başlama konusunda akıllarında sürekli fikirleri vardır ve çoğu zaman iyi bir egzersiz yapmaları gerekir. Bu nedenle, Koç’ların beş saat uyuduktan sonra bile enerjik kalabileceklerini bilmek şaşırtıcı değildir.

Gece yarısı yatıp sabah 5’de kalkabilir ve hemen sabah egzersizlerini yapabilirler. .

Boğa – En Az Sekiz Saatlik Uyku

Boğa burcunun yaşamlarında istikrarın olması ve rutinlerine kesinlikle ihtiyaçları vardır. Kesintilerle iyi sonuç vermezler. Ayrıca bol uykuya ihtiyaçları vardır ve her gece sekiz saat iyi bir uyku alabilirler, bu da günlerine devam etmelerine yardımcı olur. Ancak sekiz saatten az uyurlarsa, günleri zor geçebilir.

Bu nedenle, gün içinde çok iyi çalışamayacaklar ve oldukça huysuz olacaklardır. Yine küçük çocukları olan Boğa ebeveynlerinin çok zor zamanlar geçirmesi şaşırtıcı değil. Uyumalarına ihtiyaçları var.

İkizler – Altı Saat veya Daha Az Uyku

İkizler tamamen iletişim, çok yönlülük ve sosyalleşmeyle ilgilidir. Zihinleri sürekli meşgul ve sürekli mesajlaşma veya e-posta yoluyla arkadaşlarıyla konuşuyorlar. İkizler bir gecede altı saat uyuyabilir ve gün içinde mutlaka siestaya ihtiyaç duymazlar. Aktif zihinlerini şarj etmek için her gece yeterince uyuyorlar, böylece uyandıklarında mesaj atıyorlar. Ya da sabah ilk iş olarak gidip en son gelişmeyle ilgili en son haberleri alacaklar. Dinlenmek İkizler için bir öncelik değildir.

Yengeç – Yedi Saat Uyku

Yengeç burcu, en besleyici burçtur ve bu şekilde kalmaları için yeterince uykuya ihtiyaçları vardır. Bunun nedeni, Yengeç’in başkalarının ihtiyaçlarına bakarken yanma riskinin yüksek olmasıdır. Kendi ihtiyaçlarını karşılamayı kolaylıkla unutabilirler. Ancak yedi saatlik bir uykudan uyandıktan ve iyi dinlenmiş hissettikten sonra bunu yapmanın ne kadar önemli olduğunu anlarlar. Ve eve, ailelerine ve hayatlarıyla ilgili her şeye gerektiği gibi bakabilirler.

Bir Yengeç yeterince uyumazsa, aşırı derecede huysuzlaşır, gözleri kızarır ve gündüzleri uzun bir uykuya ihtiyaç duyarlar.

Aslan- Sekiz Saat Uyku

Aslan burcu, kraliyet burcudur ve bu Güneş burcuna sahip olanlar şovun yıldızı olmalıdır. Çok ihtiyaç duydukları dinlenmeyi bildikleri için kendilerini koruma konusunda harikalar ve kesinlikle ilk önce ihtiyaçlarının karşılandığından emin olacak türler. Bu şekilde, iyi dinlenmişlerse performanslarını sergileyebilirler.

Önerilen uyku saatinin gecede yedi ila sekiz saat olduğunun farkındalar. Ellerinden gelenin en iyisini yapabilmek için buna ihtiyaçları vardır.  Aksi takdirde uykularını kesintiye uğratabilecek tüm dikkat dağıtıcı şeyleri ortadan kaldıracaklardır.

Başak – Altı Saat Uyku

Başaklar çalışkan ve çok detaylıdırlar. Uyumaktan gerçekten hoşlanmazlar çünkü onları organize etmek, yemek pişirmek, temizlemek ve üretken olmak için kullanabilecekleri zaman alır. Doğaları gereği mükemmeliyetçilerdir. Ancak aynı zamanda uykunun sağlıkları ve en iyi performansı göstermeleri için önemli olduğunu fark ederler.

Bu nedenle her gece yedi ila sekiz saat uyumayı hedefleyecekler, ancak aktif zihinleri onları daha erken uyandıracak. Ortaya çıkan ilk düşünceler, ‘önce hangi odayı temizlemeli ve düzenlemeliyim’ veya ‘Haftanın geri kalanında hangi yemekleri planlamalıyım’. Bu düşünceler onların erken uyanmasına neden olur. Ve öğleden sonra mecbur kalırlarsa kestireceklerdir.

Terazi – Yedi Saat Uyku

Terazi , denge ve güzellik ile ilgilidir. Bu nedenle, Teraziler kesinlikle güzellik uykularını isterler. Ayrıca vücutlarının dengede kalması için uykunun ne kadar önemli olduğunu bilirler. Uykudan mahrum kalırlarsa, iç dengeleri bozulur ve bunun sonucunda oldukça karamsar ve keyifsiz olurlar.

Terazi burcundan almak istemeyeceğiniz tek şey onların güzellik uykusudur. Ve geceleri yedi saatlerini uyku ile geçirmezlerse, buna sahip olmanın bir yolunu bulacaklardır.

Akrep – Yedi Saat Uyku

Akrepler yoğundur. Ve Terazi ile aynı miktarda uykuya ihtiyaç duymalarının nedeni çok farklı nedenlerden kaynaklanmaktadır. Yaptıkları şey konusunda son derece tutkulular ve yatak odalarında ortaklarıyla tutkulu bir şekilde yakınlar. Bu onları yoruyor. Bu nedenle, ertesi gün kendileri olabilmeleri için kendilerini yeniden şarj etmek için bolca dinlenmeye ihtiyaçları vardır. Akreplerin fazla uykuya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Yay – Beş Saat Uyku

Yay burcu ne yapmaktan hoşlanır? Maceralara çıkmak ve keşfetmek. İnançları, ‘dinlenmenin olmadığı’, yani bol miktarda enerjiye sahip olduklarına inandıklarıdır. Ancak, tıpkı diğerleri gibi, yakıtları biter ve bütün gece aktif kalamazlar. Bir noktada çökecekler. Ancak, gerçekten yeterli olmasa da, beş saatlik iyi bir uyku alırlarsa iyi görünüyorlar. Dört gözle bekleyecekleri çok şey var, bu yüzden çok uzun süre uyumuyorlar.

Bununla birlikte, gün içinde sık sık yorulurlar ve yeterince uyumadıklarını düşünerek kestirmeyi tercih ederler.

Oğlak – Altı Saat Uyku

Oğlak burcunun, çok yoğun çalışma, planlama, evi yönetmek ve varsa aileleri arasındaki organizasyonlar gibi yapacak çok şeyleri var. Bu yüzden gece geç saatte yatmasını bekleyebilirsiniz. Her gün rutine bağladıklarından güne erken başlamak için de erken kalkacaklar. kaybedecek zaman yok.

Kova – İhtiyaç Duydukları Uyku Saatlerinin Sayısı Düzensiz

Kova burcu türünün tek örneği ve kendi ritmine doğru ilerliyor. Bu aynı zamanda herhangi bir günde ihtiyaç duydukları veya istedikleri kadar uyuyacakları anlamına gelir. Bazı geceler tek aldıkları beş saat uyumaktır. Sonra diğer gecelerde dokuz ila on saat uyuyacaklar. Bu, ne yaptıklarına, ne üzerinde çalıştıklarına ve ne düşündüklerine ve ruh hallerine bağlıdır.

Kova burcunda istikrar yoktur ve uykuları da istisna değildir.

Balık – Dokuz Saatten Fazla Uyku

Balık rüya gibi burçtur ve çok fazla uykuya ihtiyaç duymaları şaşırtıcı değildir. Evet, rüya ülkelerinde takılmayı severler. Bununla birlikte, ruh dünyası ile bağlantı kurma yeteneğine sahiptirler ve uyurken ve rüya görürken, diğer varlıklarla uzun süre sürebilen bir parti verebilirler.

Buna ek olarak, Balık’ın bazı zor gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalırken aşırı yüklendikçe sık sık yeniden şarj olması gerekir. Aynı zamanda empatiktirler, bu da başkalarının yaydığı ve tüketen enerjilere tutunacakları anlamına gelir. Bu nedenle dokuz saatten fazla uykuya ihtiyaç duymaları şaşırtıcı değildir. Bununla birlikte, çok fazla uyumak da iyi bir fikir değildir, bu da dokuz saatten fazla uyumamak için çalışmaları gerekeceği anlamına gelir.

Burcunun uygun olduğunu düşünüyor musun? Değilse, Ayınız veya yükselen burcunuz bir rol oynuyor olabilir. Yine, yedi ila sekiz saat arasında bir yere uyku almanız önerilir. Ancak, bunun ulaşılabilir olduğunu düşünmüyorsanız, altı saatten az olmamak üzere uyumaya çalışın. Dokuz saati de geçmeyin. Bir dengeye ihtiyacın var!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu