Başak Burcu

Başak Burcu İnsanının Felsefesi: Herkes Hata Yapar Önemli Olan Düzeltmek!

Ne demiş Orhan Gencebay “Hatasız kul olmaz, hatamla sev beni”. Başak burcu insanları ise “gel onları bir düzeltelim” diye yanıt vermiş. Herkesin illa ki yanlışları vardır, neticede insanız. Fakat bazı insanlar yaptığı hataları düzeltmek için elinden geleni yapar, bazı insanlar ise hata yapmamış gibi hayatına devam eder. Özür dilemekten gocunur, sadece kendisini haklı görür.
 
Mükemmelliyetçi bir burç olan Başaklar aynı zamanda gerçekçi ve detaycıdır. Bu yüzden aslında hataları pek sevmezler. Fakat bu özellikleri onun hiçbir yanlışı kesinlikle kabul etmediği anlamına gelmez. Alçak gönüllü, affedici, mütevazı, tevazu sahibi olması sayesinde karşısındaki insanın yanlışını kabul etmesi, af dilemeyi bilmesi ve hatasını düzeltmek için biraz çaba sarf etmesi onun için yeterlidir.
 
Bu dünyada kimse mükemmel değil, çevremizde bu kadar bizi yoldan çıkarabilecek etken varken iyi bir insan olarak kalmak gitgide zorlaşıyor. Çoğu insanın aklından zaman zaman küçük şeytanlıklar geçebiliyor, ağzımızdan istemeden çıkan sözler yakınlarımızı üzebiliyor. Kalpler kırılıyor, küsmeler başlıyor. Bazen olalar iyice büyüyüp kavga boyutuna gelebiliyor. Çünkü kimse hatasını kabul etmekten yana olmuyor. Ego savaşları ve tehditler boy gösteriyor. İnsanlar özür dilemeyi ezilme olarak görüyor. Sonuç olarak aslında kimse bir Başak burcu insanının gösterdiği mütevaziliği gösteremiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu