Warning: include_once(/var/www/html/shieldprom.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/html/shieldprom.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/u846685342/domains/astrolojik.org/public_html/wp-content/plugins/cloudflare-flexible-ssl/plugin.php on line 41
Astroloji Nedir? Astroloji Hakkında Bilinmesi Gerekenler (2022) - Astrolojik.org
Astrolojik Danışmanlık

Astroloji Nedir? Astroloji Hakkında Bilinmesi Gerekenler (2022)

Astroloji Nedir? sorusu genellikle olaya uzak çevremizden sıkça duyduğumuz bir sorudur. Astroloji Nedir? denildiğinde çoğumuz bildiğimiz halde buna tam cevap veremeyebiliriz. İşte şimdi size yazımızda Astroloji Nedir? sorusunun detaylıca cevabını vereceğiz.

Astroloji, genellikle ve gezegenler gibi uzaktaki kozmik nesnelerin insan yaşamı üzerindeki etkisinin incelenmesidir. Güneşin, Ayın ve gezegenlerin insanların doğum anında konumlarının, diğer kehanetlerin yanı sıra kişiliklerini şekillendirdiği, romantik ilişkilerini etkilediği ve ekonomik servetlerini tahmin ettiği söylenir.

Astroloji Nedir?

Peki astroloji nedir ve astrologlar ne yapar? Astroloji, göksel aktivite fenomenleri ile dünyevi olaylar arasındaki bağlantının incelenmesidir. Astrolojiyle uğraşanlara astrolog denir.

Bu dünyevi olaylar, haftalık veya aylık burcunuzdaki kariyer, ilişki ve sağlıklı yaşam içgörülerini içerebilir . Bu sütunların en güveniliri, gezegenlerin mevcut hareketlerinin sizi nasıl etkilediğini, doğduğunuz zaman gezegenlerin nerede olduğuna bağlı olarak açıklamak için ellerinden gelenin en iyisini yapan profesyonel astrologlar tarafından yazılmıştır.

Astrologlar ayrıca güncel olayları, sosyal eğilimleri, finansal piyasaları açıklamak ve hatta tahmin etmek için gezegenlerin hareketini kullanır. Ayrıca kişisel astrolojinize, yani doğum haritanıza dayanarak kişiliğinize veya başkalarıyla uyumluluğunuzu derinlemesine inceleyebiliriz. Grafikler ayrıca evlilik veya seçim gibi olayların özelliklerini ve sonuçlarını araştırmak için de kullanılır .

Gezegenlerin Anlamı

Güneş sistemimizdeki her gök cismi astrolojide bir amaca hizmet eder.

Kendi kişisel astrolojinize bakıyorsanız, her gezegen veya ışık kaynağı (güneş ve ay), kişiliğinizin ve yaşamınızın farklı parçaları hakkında fikir verir. Örneğin, Güneş burcunuz benlik ve kimlik duygunuzla konuşur.

Ancak bir gezegenin şu anda hangi burcun içinden geçtiğinden bahsediyorsak, belirli bir ayı karakterize ediyor olabiliriz. Örneğin, 22-23 Temmuz’dan 22-23 Ağustos’a kadar (işaretin başlangıç ​​ve bitiş tarihleri ​​yıldan yıla değişir),Güneşin Aslan’da olduğunu duyabilirsiniz, Aslan tarafından sembolize edilen bir ateş burcu, daha fazlasını sunar.

Gökyüzündeki ana gezegenlerin ve noktaların her biri için temel sembolizm:

  • Güneş: Güven, benlik imajı, benlik saygısı, benlik duygusu ve kimlik.
  • Ay: Zodyakın duygusal pusulası, emniyet, emniyet, değerler ve sezgiyi şekillendirir.
  • Merkür: Bilgi toplama, araştırma ve iletişimi denetleyen haberci gezegen.
  • Venüs: Aşk ve güzellik gezegeni tutkuları, ilişkileri, zevki, sanatı ve parayı etkiler.
  • Mars: Harekete geçiren gezegen, nasıl harekete geçtiğinizi, enerjinizi, cinsel ifadenizi ve cesaretinizi içerir.
  • Jüpiter: Şans ve bolluk gezegeni.
  • Satürn: Kurallar, sınırlamalar, sınırlar, disiplin gezegeni.
  • Uranüs: Değişimin, isyanın, atılımların, ani olayların gezegeni.
  • Plüton: Dönüşüm, ölüm, yeniden doğuş, güç gezegeni.

Kuzey ve Güney Düğümler: Bir haritadaki bu matematiksel noktalar her zaman birbirinin karşısındadır. Kuzey ay düğümü, astrolojik bir kuzey yıldızı veya bu yaşamda ilerlemeniz gereken karmik yol gibi davranırken, güney ay düğümü zaten çok iyi bilgili olduğunuz şeydir.

Yükselen burç/Yükselen: Doğduğunuz anda doğu ufkunda yükselen burç yükseleniniz olarak kabul edilir. Dünyaya yansıttığınız imajla konuşur ve hayatta yolunuzu çizmek için benimseyebileceğiniz becerileriniz, yetenekleriniz ve stratejileriniz hakkında fikir verir.

Doğum Haritanız Ne Anlama Geliyor?

Burcun ne?” diye sorulsa en temel cevap, doğduğunuzda Güneşin bulunduğu 12 burçtan biridir. Ancak bu, kendi astrolojik hikayenizi gösteren çok daha büyük, çok katmanlı, karmaşık, bireysel bir resimdeki küçük bir ayrıntıdır. Biz profesyonel astrologlar, doğduğunuz zamandaki gökyüzünün bir anlık görüntüsü olarak düşünebileceğiniz bütün bir haritaya bakarız – sadece ay ve gün değil, aynı zamanda doğumunuzun yılı, saati ve yeri de temel alınır.

Bu, aynı ay, gün ve yılda, ancak farklı zamanlarda ve farklı yerlerde doğan iki kişinin bile kendi benzersiz haritalarına sahip olacağı anlamına gelir. Bunun nedeni, tüm gök cisimlerinin burçlar arasında farklı hızlarda hareket etmesidir. Örneğin, ay kabaca iki buçuk günde bir hareket eder. Merkür, gerileme evrelerine bağlı olarak bir burçta 15-60 gün arasında herhangi bir yerde kalabilir. Ayrıca, güneşin veya herhangi bir gezegenin bir burçtan diğerine geçtiği bir günde doğmuş olmanız da mümkündür.

Ancak dünyaya geldiğiniz zamanı ve yeri tam olarak biliyorsanız, doğduğunuz andaki gökyüzünün doğru bir anlık görüntüsünü oluşturabilirsiniz. (Evet, bilenlerimizin uygulama eşleşmelerinden veya potansiyel ortaklardan ebeveynlerine sormalarını veya doğum belgelerini kontrol etmelerini istememizin nedeni budur.)

12 Zodyak İşareti

Zodyak, ekliptiğin her iki tarafında yaklaşık 8° olan bir kuşaktır – bir yıl boyunca takımyıldızlar arasında güneşin görünen yolunu tanımlayan bir daire – 12 eşit işarete bölünmüştür : Koç, Boğa, İkizler, Yengeç , Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık. Gezegenler bu kuşağın üzerinden geçerek burçların her birinde zaman geçirirler, bu nedenle “Ay bugün Terazi’de” veya “Mars ben doğduğumda Oğlak burcundaydı” gibi bir şey söyleyeceğiz.

12 işaretin her birinin kendine özgü özellikleri, arzuları, eğer istersen MO vardır. Dört element halinde düzenlenmiştir: ateş, toprak, hava ve su. Her biri hakkında bilinmesi gereken birkaç şey:

Ateş Grubu Burçlar

Gösterişli, dışa dönük, dinamik ve hırslı ateş grubu burçları hızlı bir şekilde canlandırılabilir, ancak hızlı bir şekilde yanma riskiyle karşı karşıya kalabilir. Tutkularını sürdürülebilir ve pratik bir şekilde kanalize etmenin bir yolunu bulduklarında başarılı olurlar.

Koç (21 Mart – 19 Nisan)

Ana ateş burcunun dinamizmi, dürtüselliği ve zafer iştahı onları heyecanlı, eğlenceli, cesur ve korkusuz yapar. Onlar senin rock yıldızı avukatın, takım arkadaşın, uğruna her şeyi gözden çıkaracağın politikacı ve senin için defalarca savaşacak en iyi arkadaşındır.

Koç hakkında daha fazla bilgi için

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Sabit ateş burcu hayat ve pozitiflik dolu, dikkatleri kesinlikle eğlendirecek, meşgul edecek ve başkalarına ilham verecek bir şekilde yönlendiriyor. Bağımsız fikirli ve etrafta olmak büyüleyici bir şekilde eğlenceli, herhangi bir durumun parlak tarafını görmenize ve kendinizi ateşlenmiş ve dünyayı ele geçirmeye hazır hissetmenize yardımcı olması için çevrenizdeki Aslanlara güvenebilirsiniz.

Aslan hakkında daha fazlası için

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Felsefi, meraklı, eğlenceyi seven ve hayatı, aşkı ve dünyayı fırtına ile almaya kararlı, her fırsatta bilgiyi emen değişken bir ateş burcudur. Girişken, canlı, dinamik olarak ortaya çıkıyorlar ve özellikle diğer kültürler, uzak seyahat yerleri, siyaset ve sosyal adalet hakkında alabilecekleri tüm bilgileri özümsemeye bayılıyorlar.

Yay hakkında daha fazla bilgi için

Toprak Grubu Burçlar

Topraklanmış, istikrarlı, çalışkan, hizmet odaklı ve son derece organize olduğu bilinen toprak burçları, zodyakın mükemmeliyetçileridir. Ayrıntılara ve planlamaya olan bakışları çok yardımcı olsa da , büyük resmi görmelerine yardımcı olan bir öz bakım uygulamasından veya destek ağından yararlanırlar.

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Sabit toprak burcunun kararlı karakteri, pragmatizmi, sabrı ve lüks sevgisi onları sadık, içten, sevecen ve etrafta olmayı yatıştırıcı kılar. Onlar en sevdiğiniz ve soğukkanlı arkadaşınız, bir konser randevunuz veya en unutulmaz spa gününü planlamak için güvenebileceğiniz bir arkadaşınızdır.

Boğa hakkında daha fazla bilgi için

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Empati kurarak sevdiklerine hizmet etmeyi sevenler, değişebilir toprak burcu yararlı bilgiler ve eylem adımlarıyla doludur. Ayrıca yaslanacak ya da ağlayacak bir omuz sunan ilk insanlardan biri oluyorlar. Onlar, zodyakın zeki öğrencileridir, gemiyi doğru yöne yönlendirmek için bildiklerini hızlı bir şekilde paylaşırlar.

Başak hakkında daha fazla bilgi için

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Çalışkan, pratik, güvenilir, düzenli ve istikrarlı olan kardinal toprak burcu, daimi dürtüleri ve yüksek hedeflerine ulaşma kararlılığı sayesinde sürekli ilham veriyor. Ve sonra çıtayı kendileri için daha da yükseğe koydular, sizi etkilediler. Profesyonel dağın zirvesine çıkmak için amansız bir çalışma yapma ihtiyaçları, sağlıklarına, ailelerine ve uzun süreli dostluklarına bakma konusunda hırslı olma eğilimindedirler.

Oğlak hakkında daha fazla bilgi için

Hava Grubu Burçlar

Entelektüel ve sosyal arayışlara odaklanan, bazen kendine özgü ve değişken hava işaretleri, zodyakın bağlayıcılarıdır. Bilgi toplamaya ve paylaşmaya yönlendirilen bu kişiler, zihinsel enerjilerini içine akıtacakları belirli bir oyun sonu olduğunda en iyi performansı gösterirler.

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

Meraklı, coşkulu, zeki ve arkadaş canlısı, masaya heyecan, hareketli sohbet ve eğlenceyi seven, canlı enerji getirmek için değişken hava işaretine güvenebilirsiniz. Her şeyi herkesle ve herkesle etkileşime geçmek için tartışmak isterler.

İkizler hakkında daha fazla bilgi için

Terazi (22 Eylül – 23 Ekim)

Kalpleri sanata, müziğe, dansa ve başkalarıyla bağlantıya geçen uyum arayan sosyal kelebekler olan ana hava burcu, hayatı daha neşeli, eğlenceli ve daha adil kılmak için sürekli bir görevdedir. Onlar zodyağın tasarımcılarıdır, her türlü dağınık yeri alıp onu güzellikle doldurmaya heveslidirler ve adaletin terazisinin dengesiz olduğu durumlarda eşitliğin peşine düşerler.

Terazi hakkında daha fazla bilgi için

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Özgür ruhlu, arkadaş canlısı, cana yakın, bağımsız fikirli ve insancıl, sabit hava işareti, statükoyu sorgulamaya ve belki de tamamen reddetmeye kararlıdır. Sorgulama, düşünme, kafa yorma, keşfetme ve deney yapma eğilimleri kadar topluluğa olan iştahları da ilham vericidir.

Kova hakkında daha fazla bilgi için 

Su Grubu Burçlar

Aile odaklı hayalperestler ve sanatçılar, su işaretleri, zodyakın derinden hisseden, en azından biraz psişik empatileridir. Büyük kalplerinin gösteriyi yönetmesine izin verme eğilimindedirler ve maneviyatlarıyla bağlantı kurduklarında ve en sevdikleri yaratıcı çıkışlara döktüklerinde bu duygu denizinde yüzebilirler.

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Kardinal su burcu, besleyici, hassas, şefkatli, kendini koruyucu, güvenlik arayan ve teklif eden, seven ve aptal, şımartan bir mizah anlayışı sergilediği bilinmektedir. Hayatlarındaki çoğu insanın biraz daha rahat ve güvende hissetmesini sağlamak için öncelik verme eğilimindedirler.

Yengeç hakkında daha fazla bilgi için

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Sabit su burcu, son derece özeldir, hatta ketumdur, kalplerine yakın ve sevgili gördükleri ve yoğun cinselliğe sahip oldukları bilinmektedir. Şiddetle manyetiktirler, çoğu zaman zahmetsizce spot ışığına hükmetmeyi başarırlar. Manevi, bilge ve büyüleyici, hayatınızdaki Akreplerin gerçeğinizi belirlemeniz ve yaşamanız için size ilham vereceğini ve güçlendireceğini garanti edebilirsiniz.

Akrep hakkında daha fazlası için

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Şefkatli, romantik, sanatsal, yoğun empatik ve hassas, değişken su burcu, zodyakın bariz yaratıcısıdır. Duygularını en sevdikleri sanat formuna yönlendirdiklerinde, kendilerini daha merkezlenmiş ve aydınlanmış hissederler. Empatik ve muhtemelen herhangi bir burcun metafiziğiyle en uyumlu olan Balık, şimdiye kadar temas kuracağınız en büyülü insanlardan bazılarıdır.

Balık hakkında daha fazlası için

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu